Лига на шампиони

23/05/2018

Исланѓани ќе му судат на Вардар против Монпелје

Европската куќа на ракометот (ЕХФ) ги одреди судиите кои ќе бидат дел од завршниот турнир во Келн. Исландската двојка, Јонас Елиасон и Антон Палсон ќе им […]
22/05/2018

(Видео) ЕХФ го најави Вардар пред Ф4 турнирот во Келн

Европскиот шампион Вардар претстојниот викенд ќе биде на тежок испит – да стане првиот тим во машка конкуренција што ја одбранил титулата во Лигата на шампионите, […]
22/05/2018

(Видео) Штербик во изборот на ЕХФ за најдобри одбрани во ЛШ

Голманот на РК Вардар, Арпад Штербик се најде во изборот на ЕХФ за најдобра одбрани во регуларниот дел од сезоната 2017/2018. ЕХФ во својот избор ја […]
21/05/2018

(Видео) Борозан се најде во изборот на најубавите голови во ЛШ

Медија тимот на ЕХФ ТВ ја започна најавата на Ф4 турнирот во Келн, Германија каде ќе се соберат најдобрите четири екипи од елитната лига. Тие објавија […]
16/05/2018

(Видео) Кире Лазаров – Легендата продолжува!

Во пресрет на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, еуфоријата помеѓу љубителите на македонскиот ракомет се зголемува. Полека, но сигурно целата јавност се насочува кон ракометарите […]
14/05/2018

Ирина Дибирова: Горда сум на ракометарките!

Ракометарките на ЖРК Вардар не успеаја да го победат унгарски Ѓер во преполната сала „Ласло Пап“, иако имаа шанси во последните секунди од продолжението да дојдат […]