Скопско Супер женска лига

05/11/2015

ЖРК Металург на домашен терен против ЖРК Вардар 2

Во рамките на натпреварувањето во СКОПСКО женската Супер лига, утре ќе се сретнат екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар 2. Екипата на ЖРК Металург на […]
25/09/2015

Започнува Скопско женската Супер лига

Веќе утре започнува новата натпреварувачка сезона од Скопско женската Супер Лига. Во овогодинешната Скопско супер лига ќе се натпреваруваат значително повеќе екипи во однос на изминатите […]
25/04/2015

Девојките на ЖРК Металург ,,ја угостија” екипата на ЖРК Вардар 2

Екипата на ЖРК Металург го совлада вториот тим на ЖРК Вардар со убедливи 27:14 (13:3). Иако овој натпревар важеше за  дерби на колото, сепак според прикажаната […]
24/04/2015

ЖРК Металург го пречекува вториот тим на ЖРК Вардар

Екипата на ЖРК Металург на домашен терен утре ја пречекува екипата на ЖРК Вардар 2. Натпреварот ќе се одигра во спортската сала во Автокоманда со почеток […]
21/04/2015

Одредени се полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија

На денешната ждрепка во просториите на РФМ беа одредени полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија. Во едното полуфинале ќе се најдат двете екипи на Вардар, […]
11/03/2015

Вардарки сепак пресилни за девојките од Автокоманда

Денес шампионот ЖРК Вардар му гостуваше на ЖРК Металург во Автокоманда, натпревар во кој издојуваа уште една победа во домашното првенство, со 22:31. Уште на почетокот […]