Скопско Супер женска лига

02/04/2016

Металург го ,,извесла“ Вардар за првото место на табелата

Денес, со почеток во 14 часот во малата сала на спортскиот центар ,,Јане Сандански“ се одигра дерби натпреварот помеѓу двете скопски екипи ЖРК Металург и ЖРК […]
02/04/2016

Одлучувачки натпревар за ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор

Денес, екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор ќе одиграат одлучувачки дерби натпревар на кој победникот ќе го заземе првото место на табелата. На првиот […]
26/03/2016

Започна пролетната полусезона од женската Супер лига

Со натпреварот помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Куманово започна пролетниот дел од женската Супер лига – нашето најсилно ракометно натпреварување. Металург на домашен терен, […]
05/03/2016

Куп на Македонија: ЖРК Металург ја пречекува екипата на ЖРК Жито Прилеп!

Денес продолжуваат четвртфиналните натпревари од натпреварувањето во Купот на Македонија во женска конкуренција. На програмата денес се три натпревари, екипата на ЖРК Металург на домашен терен […]
19/02/2016

ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор ќе одиграат пријателски натпревар!

Екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор во рамките на своите подготовки ќе одиграат уште еден пријателски натпревар. Домаќин на овој натпревар е екипата на […]
06/11/2015

Победа на ЖРК Вардар Јуниор, но дали ЖРК Металург е оштетен?!

Денес во рамките од натпреварувањето во СКОПСКО женската Супер лига, се одигра дерби натпреварот помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар 2. Иако фаворит  беше […]