Скопско Супер женска лига

13/05/2016

Куп на Македонија: Борба за финале помеѓу ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор

Денес во салата во Автокоманда ќе се одиграат два полуфинални натпревари од Купот на Македонија. Најнапред во првиот натпревар кој започнува во 14 часот ќе се […]
07/05/2016

Плеј-оф: Денес се сретнуваат екипите на ЖРК Металург и ЖРК Куманово

Денес продолжуваат натпреварите од завршницата на нашата најсилна ракометна женска лига. Екипата на ЖРК Металург денес на домашен терен ја пречекува екипата на ЖРК Куманово. Ова […]
22/04/2016

Бодовите останаа во Автокоманда: ЖРК Металург подобар од ЖРК Вардар Јуниор

Денес во Автокоманда се одигра дерби натпреварот од второто коло од плејоф фазата во кој се сретнаа екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор. Бодовите […]
22/04/2016

Нова пресметка помеѓу екипите на ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор

Денес продолжуваат натпреварите од завршницата во ВИП женската Супер лига. Во натпревар од второто коло од плејофот, во Автокоманда на домашен терен екипата на ЖРК Металург […]
19/04/2016

ЖРК Металург и ЖРК Вардар Јуниор стартуваа со победи

Изминатиот викенд започна втората фаза – плејофот и во женската СКОПСКО Супер лига. Во оваа завршна фаза ќе се натпреваруваат 5 екипи: ЖРК Металург, ЖРК Вардар, […]
16/04/2016

ЖРК Куманово ја пречекува екипата на ЖРК Металург

Денес стартува и втората фаза од натпреварувањето во женската Супер лига, во која на самиот почеток ќе се сретнат екипите на ЖРК Куманово и ЖРК Металург. […]