ЕХФ-куп

29/11/2014

Денес Пелистер игра за историја

Ракометарите на Пелистер денеска од 18:00 часот, во спортската сала „Младост“ во Битола, ќе го играат возвратниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против […]
23/11/2014

ЖРК Металург повторно поразени од Сиофок

Тежок пораз доживеа тимот на ЖРК Металург во втората средба од третото коло на Купот на победници на купови. Во вториот натпревар од дуелот со Сиофок, […]
23/11/2014

Дунајварош сепак прејак за младите вардарки

Вториот тим на ЖРК Вардар не успеаја да се спротивстават на големиот Дунајварош во реваншот од 3-то коло во Купот на ЕХФ и загубија со 30-15. […]
23/11/2014

Вториот тим на ЖРК Вардар денес го пречекува Дунајварош

Иднината на ЖРК Вардар, ракометарките од вториот тим, се подготвуваат за реванш натпреварот од 3-то коло во Купот на ЕХФ, против унгарски Дунајварош. Пред една недела, […]
15/11/2014

Младите вардарки против унгарскиот гигант Дуњаварош во ЕХФ купот

Денес младите вардарки ќе го имаат премиерниот настап во европските купови. Во првото коло од ЕХФ Купот во женска конкуренција се среќаваат со унгарскиот Дуњаварош. Екипата […]