ЕХФ-куп

22/10/2015

Наташа Антиќ: Победивме таму, но ништо не е готово

Во пресрет на саботниот натпревар на ЖРК Металург против холанскиот Вестфрисланд, во рамките од 2-то коло од Купот на куповите, капитенот на „плаво-белите“ Наташа Антиќ на […]
16/10/2015

Ливриниќ: Максимално концентрирано, до позитивен резултат

Екипата на ЖРК Металург е нашиот втор претставник во Европските натпреварувања, покрај ЖРК Вардар кој игра во најсилната лига на шампионки. ЖРК Металург минатата натпреварувачка сезона […]
16/10/2015

Марјан Андонов: Одиме таму за да победиме

РК Струмица денес од 20:00 часот во рамките од второто коло од ЕХФ-купот, ќе го одигра првиот од двата натпревари кои ќе ги изигра против Хаукар […]
15/10/2015

РК Струмица започнува против Хаукар во ЕХФ купот

По долгата пауза што ја имаа ракометарите на РК Струмица во СЕХА лигата, своето натпреварување го продолжуваат во рамките од квалификациите за ЕХФ купот, против тимот […]
29/11/2014

Пелистер победи, но сепак недоволно за чудо

Младите ракометари на Пелистер покажаа дека имаат квалитет, вечерва ја победија чешката екипа, Дукла, со 24:18. Но сепак не беше доволно за да ги продолжат натпреварите […]
29/11/2014

Дрогишки: Ја научивме лекцијата од Прага

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Стефан Дрогришки, во пресрет на денешниот натпревар од 3-то коло во Челинџ-купот на ЕХФ, против екипата на Дукла од Прага, еве што […]