ЕХФ-куп

16/12/2015

ЖРК Вардар Јуниор два пати домаќин на Минаква Војводина

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор во наредното коло од Челинџ купот ќе се сретнат со екипата на Минаква Војводина. Управите и на двата клуба решија и […]
14/11/2015

ЖРК Металург декласиран од фаворизираниот Холстебро

Ракометарките на ЖРК Металург беа декласирани од фаворизираниот дански Тим Холстебро со 41:20, во рамките од Купот на победниците на куповите. Пораз од екипата која е […]
24/10/2015

ЖРК Металург фуриозно против Вестфрисланд

Ракометарките на ЖРК Металург како што најавуваа, така и направија. Одлично го отворија натпреварот, со одлична одбрана и разновидност во нападот покажаа дека нема што да […]
24/10/2015

Познат составот на ЖРК Металург за дуелот со Вестфрисланд

Познати се составите на ЖРК Металург и Вестфрисланд за нивниот меѓусебен дуел, кој е со почеток во 17:00 часот. ЖРК Металург: Антиќ, Белеска, Цаневска, Дабевска, Дурланова, […]
24/10/2015

Јована Саздовска: Потребна ни е поддршка од публиката

Левото крило на ЖРК Металург, Јована Саздовска во пресрет на денешниот натпревар против холандската екипа Вестфрисланд изјави дека атмосферата е одлична, спремни го чекаат натпреварот, иако […]
24/10/2015

ЖРК Металург пред тежок натпревар

Ракометарките на ЖРК Металург денес од 17:00 часот, во Автокоманда ќе го одигра реванш натпреварот против холандската екипа Вестфрисланд, во рамките од 2-то коло од Купот […]