ЕХФ-куп

26/11/2016

РК Пелистер ќе брка негатива од два гола кај Вогошча

Денес од 17:00 часот, ракометарите на РК Пелистер му гостуваат на Вогошча во рамките од реванш натпреварот од 3-то коло во Челинџ купот. Битолчани ќе бркаат […]
20/11/2016

Вардар СЦЈС успешно ја помина првата пречка во Челинџ купот

Ракометарките Вардар СЦЈС успешно ја поминаа првата пречка, екипата на Свиленград (Бугарија) во Челинџ купот, откако денеска по втор пат ги совладаа со 29:22, за пласман […]
26/02/2016

Мишевска: Сигурни сме во своите можности!

Ракометарките на Вардар Јуниор викендов ја играат реванш средбата од четвртфиналето во натпреварувањето во Челинџ Купот против украинската екипа на Карпати. Во првиот натпревар што се […]
22/02/2016

ЖРК Вардар Јуниор подобар од Карпати во првиот четвртфинален дуел

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор успеаа да дојдат до нова победа откако на домашен терен денес ја совладаа украинската екипа Карпати, 22:19 (13:12). Натпреварот почна со […]
22/02/2016

Челинџ Куп: ЖРК Вардар Јуниор вечерва ја пречекува екипата на Карпати!

ЖРК Вардар Јуниор денес го игра првиот од двата натпревари од четвртфиналето во Челинџ купот. На домашен терен во СЦ ,,Јане Сандански“ со почеток во 18:30 […]
19/01/2016

ЖРК Вардар Јуниор против Карпати во четвртфиналето во Челинџ купот!

Ракометарките на ЖРК Вардар Јуниор со двете победи над екипата на Војводина ги продолжија натпреварите во Челинџ купот. Во четвртфиналето противник на ЖРК Вардар Јуниор ќе […]