Интервју

04/11/2014

Елена Ливриниќ: Кометал Ѓорче Петров е главниот “виновник“ за да почнам со ракометот

Елена Ливриниќ е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Средниот бек на Металург, со своите физички предиспозиции, преглед на играта и желбата за успех на спортскиот терен, […]
15/10/2014

Младен Ракчевиќ: Го живеам својот сон

Младен Ракчевиќ (32), сегашен ракометар на Костанца, многу добро познат на македонската јавност и љубителите на ракометот. Деновиве дојде во своето омилено Скопје, па ние успеавме […]
06/10/2014

Драгица Митрова: Кога се игра за Македонија, тогаш сите сме едно

МакРакомет разговараше Драгица Митрова, левото крило на македонската репрезентација, која е на добар пат да стане интернационалка. Откако тимот на Металург се реши да им даде […]
01/10/2014

Запознајте ја младата голманка Сара Петковска

МакРакомет ве запознава со младата голманка Сара Петковска, ракометарка која настапуваше за ЖРК Металург и која моментално настапува во Турција, за клубот Анадолу Универзитет. Ракометарка која […]
01/10/2014

Зорица Десподовска: Скандинавската публика е најсмешната што ја имам видено до сега

Нашата репрезентативка Зорица Десподовска која оваа година ги напушти редовите на ЖРК Металург и замина да игра во Шведска, за прволигашот Луги. МакРакомет разговараше со Десподовска […]
01/10/2014

Елена Ѓеоргиевска: Атмосферата во репрезентацијата е одлична

МакРакомет разговараше со капитенот на македонската женскарепрезентација Робертина Мечевска за престојните квалификациите што ни следат за ЕП во Унгарија и Хрватска, како и за нејзиниот приватен […]