Интервју

25/11/2014

Марија Николиќ: Ќе ја вратиме Македонија таму каде што припаѓа, во ракометната елита.

Пикерот на Металург, Марија Николиќ е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Претпознатлива со својата борберност претставува светла иднина во женскиот ракомет во Македонија. Ракометарка од која […]
18/11/2014

Филип Ивановски: Среќен сум што сум дел од проектот на Пепи Манасков

Од него се очекува во наредните години да го замени Борко Ристески и да ја продолжи низата на одлични македонски голмани. Македонската спортска јавност го запозна […]
17/11/2014

Симона Стојановска: Голема чест е да се игра за клуб како што е ЖРК Вардар

Симона Стојановска е една од најмладите македонски ракометарки, која е дел од македонскиот шампион ЖРК Вардар. Средниот бек на ЖРК Вардар, кој своето деби во ЛШ […]
11/11/2014

Андреа Белеска: Верувам дека можеме повеќе

Кичевчанката Андреа Белеска е една од најтaлентираните македонски ракометарки. Десниот бек на Металург, претпознатлива со својата борбеност и позитивна енергија, претставува светла иднина на женскиот ракомет […]
10/11/2014

Стефан Дрогришки: Оваа генерација сè уште го нема кажано последниот збор

Ракометниот клуб Пелистер од Битола секогаш бил расадник на квалитетни ракометари. Голем дел од репрезентативците на Македонија во минативе 20 години или потекнуваат или пак се […]
06/11/2014

Борјан Маџовски: Со добра подготовка на екипата може да одиме на СП во Бразил.

Бoрјaн Мaџoвски е еден oд предвoдниците нa нoвaтa генерaцијa мaкедoнски рaкoметaри. Кaпитен е нa јуниoрскaтa репрезентaцијa, кoјa пo мнoгу гoдини се врaти нa еврoпските првенствa. Вo […]