Интервју

17/03/2015

Стефан Кимевски: Татко ми е мојот идол

Од него се очекува во наредните години да го замени Борко Ристовски и да ја продолжи низата на одлични македонски голмани. Стефан Кимевски е еден од […]
19/12/2014

Антонио Апостоловски: Тинекс Пролет е една од најмладите екипи во лигата, спој на младоста и талентот

Пикерот на екипата на Тинекс Пролет, Антонио Апостоловски е еден од најтaлентираните македонски ракометари. Препознатлив со својата борбеност претставува светла иднина на машкиот ракомет во Македонија. […]
18/12/2014

Наташа Антиќ: Овој млад состав е со голема перспектива

Капитенот на ЖРК Металург, Наташа Антиќ е една од најталентираните голмани, која во наредните години се очекува да ја замени Тања Андрејева и да ја продолжи […]
14/12/2014

Влатко Неделковски: Јас верувам во овие момчиња

Тренерот на РК Работнички и новиот селектор на македонската јуниорска репрезетанција, Влатко Неделковски, во интервју за МакРакомет зборува за неговата нова улога, за престојните квалификации за […]
09/12/2014

Никола Костески: Секојдневни тренинзи, тоа е патот до успехот

Ракометниот клуб Струга секогаш бил расадник на квалитетни ракометари. Голем дел од репрезентативците на Македонија во минативе 20 години или потекнуваат или пак се афирмирале токму […]
27/11/2014

Бојан Маџовски: Имаме квалитет да одиме на СП во Бразил

Бојан Маџовски е левото крило на јуниорската репрезентација на Македонија и член на Металург 2. Разговаравме со Бојан, кој ни го пренесе неговото видување за можностите […]