Интервју

09/06/2015

ЖРК Чаир – пример за соживот и сплотеност

МакРакомет овојпат ве запознава со нешто поинаку од вообичаеното, со еден од најмладите тренери Филип Анџелковиќ (22), кој ги предводи девојките на ЖРК Чаир. Екипа која […]
02/06/2015

Гоце Георгиевски: Верувам во пласман на ЕП во Полска

МакРакомет во разговор со македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски, дознава повеќе за неговото адаптирање на француското првенство, начинот на живот и неговите планови како на клупско, така […]
05/05/2015

Елена Петковска: Допрва ќе се зборува за успесите на женскиот ракомет

Тимот на МакРакомет разговараше со најмладиот член на ЖРК Металург, десното крило Елена Петковска. Петковска од оваа сезона е дел од првиот тим на ЖРК Металург, […]
21/04/2015

Илија Крстевски: Желни сме да се надигруваме со сите екипи и да победуваме

Тимот на МакРакомет имаше можност да поразговара со десното крило на РК Тинекс Пролет, Илија Крстевски, разговор во кој Крстевски ги сподели со нас неговите почетоци, […]
31/03/2015

Никола Стојчевски: Очекувам пласман на Македонија на ЕП во Полска

МакРакомет разговараше со македонскиот репрезентативец Никола Стојчевски, сегашен ракометар на шведскиот Редберглидс, многу добро познат на македонската јавност и љубителите на ракометот. Разговор во кој Стојчевски […]
26/03/2015

Сара Стеваноска: Се прилагодив на турскиот ракомет

Ракометарката на Бурса – Турција, Сара Стеваноска е една од најтaлентираните македонски ракометарки. МакРакомет разговараше со Стеваноска за нејзиното заминување, за тоа каков е животот и […]