Интервју

08/12/2015

Димитар Димитриоски: Тренирај, играј, уживај и сонот преточи го во реалност!

На нашиот избор за ракометар на неделата, минатата недела гласовите на публиката ги освои Димитар Димитриоски од Металург 2. Овој 17-годишен ракометар, сезонава максимално ја користи […]
27/10/2015

Јована Саздовска: Им „дишеме“ во врат на вардарки

Левото крило на ЖРК Металург, Јована Саздовска е една од најталентираните ракометарки, која во блиска иднина се очекува многу да придонесе за репрезентацијата, како и на […]
20/10/2015

Стефан Петровски: Поддршката на публиката е најголема мотивација

Поранешниот ракометар на Металург, Стефан Петровски е еден од повеќето македонски ракометари кои отидоа на печалба во странство, овојпат станува збор за екипата на РК Вуштриа, […]
09/10/2015

Лука Мраковчиќ: Уживам во секој момент во Македонија

Оваа сезона екипата на Металург се засили со неколку имиња, од кои и со хрватот Лука Мраковчиќ. Ракометар кој по одиграните неколку натпревари, покажа одлична игра, […]
01/07/2015

Стефан Стојановски: Заслужено обезбедивме пласман во Челинџ Купот

Левиот бек Стефан Стојановски е дел од младата гарда која ја има екипата на Тинекс Пролет, еден од најтaлентираните македонски ракометари. Ракометарот со одлична прегледност и […]
15/06/2015

Симе Симовски: Со добра игра и колектив до одлични резултати

ВД селекторот на женската младинска репрезентација на Македонија, Симе Симовски, во интервју за МакРакомет зборува за престојните подготовки пред настапот на ЕП во Шпанија ова лето, […]