Т.К

12/01/2017

Македонија очекува победа против Тунис

Македонските ракометни симпатизери во голем процент очекуваат триумф на премиерниот меч на Македонија на СП во Франција, против Тунис. На прашањето Која е вашата прогноза за […]
12/01/2017

Македонските фанови се оптимисти

Анкетата на МакРакомет покажа дека македонските фанови се оптимисти во пресрет на почетокот на настапите на СП во Франција. Дури 1336 фанови одговорија на прашањето: Која е […]
12/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 2: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од првото коло во групите А и Б. За нас секако најважен е дуелот помеѓу селекцијата на Македонија […]
09/01/2017

Словенија – репрезентација за респект

На СП во Франција, противник на Македонија во третото коло ќе биде репрезентацијата на Словенија. Предводени од извонредниот Веселин Вујовиќ, словенечката репрезентација е, заедно со Шпанија, […]
08/01/2017

Ангола – противник кој не треба да се потцени

Репрезентацијата на Ангола е вториот противник на Македонија на СП во Франција. Ангола трет пат е учесник на еден светски шампионат. По 2005 во Тунис (20 […]
08/01/2017

Тунис – прв противник на Македонија на СП во Франција

Тунис е првиот противник на Македонија на Светскиот шампионат во Франција. И тоа веќе некако му доаѓа како традиција. Македонија се сретна со Тунис во првите […]