Т.К

16/01/2017

Македонија vs Словенија – дуел на две различни ракометни филозофии

Очите на сите ракометни фанови во Македонија и Словенија, но и на Балканот па и пошироко, денес ќе бидат вперени во дуелот меѓу овие две балкански […]
16/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 6: Распоред на натпревари

Фокусот на македонската јавност на шестиот натпреварувачки ден, секако е дуелот на Македонија со Словенија. Покрај овој балкански дерби меч, за издвојување е и скандинавското дерби […]
16/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 5: Резултати

На вчерашниот, петти натпреварувачки ден на СП во Франција, комплетирано е второто коло, а веќе се одиграни и неколку мечеви од третото. Меѓу нив, во за […]
15/01/2017

Словенија – индивидуална и тимска статистика

Македонија денес паузира на СП во Франција, во исчекување на утрешниот дерби меч против големиот ривал Словенија. А каков е учинокот на Словенците по првите 2 […]
15/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 5: Распоред на натпревари

На СП во Франција денес се играат натпревари од сите групи. Македонија денес ќе одмара, па за нас најинтересен е мечот од нашата група, во кој […]
15/01/2017

СП Франција 2017 – Ден 4: Резултати

Четвртиот натпреварувачки ден на СП во Франција, помина без поголеми изненадувања. Покрај за нас најважниот резултат, триумфот над Ангола, вреди да се издвојат и победите на […]