Т.К

09/01/2015

Против Чешка за прв триумф на јуниорите

Македонската јуниорска репрезентација денес го започнува квалификацискиот турнир за пласман на светското првенство во Бразил. Прв противник е репрезентацијата на Чешка. Чешката репрезентација само на хартија важи […]
08/01/2015

Јуниорите по нов голем успех – пласман на СП во Бразил

Како вовед на она што не очекува во втората половина на јануари, Светското ракометно првенство во Катар и обидот на историски успех за македонската репрезентација, викендов, […]
06/01/2015

Анализа на противниците во групата – Хрватска

Хрватска е противникот на македонската ракометна селекција во меч од 4-то коло на Светското првенство. Меч кој се очекува да биде дерби на групата и меч […]