Т.К

16/01/2015

Силно стартуваше Македонија на СП во Катар

Како што посакувавме, македонската ракометна репрезентација со победа го стартуваше својот настап на СП во Катар. И тоа каква победа. Разновидно, искусно, но пред се квалитетно […]
16/01/2015

Бранко Ангеловски им посака многу среќа на ракометарите

Несебичната поддршката за ракометарите доаѓа од сите страни на светот. Поранешниот македонски репрезентативец Бранко Ангеловски кој моментално игра во Констанца, Романија им изрази поддршка на нашите […]
16/01/2015

Без Димовски и Митревски против Тунис

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Ивица Обрван, го соопшти списокот од 16 ракометари со кои ќе се спротивстави на репрезентацијата на Тунис, во мечот од првото […]
16/01/2015

Прво коло: Македонија – Тунис

Пеколен старт за македонската ракометна репрезентација на СП во Катар. Денес, со почеток од 15:00 часот, Македонија ги стартува настапите на светскиот шампионат против селекцијата на […]
16/01/2015

СП Катар 2015: Ден 2 – Распоред на мечеви

На вториот натпреварувачки ден, сите преостанати 22 репрезентации ќе ги имаат своите први настапи. Значи на програмата се дури 11 мечеви од сите групи. Покрај, за […]
15/01/2015

СП во ракомет на МРТ1

По неколку години, настапите на македонската ракометна селекција на Светскиот шампионат, ќе ги следиме на националната телевизија. МРТ на својот прв телевизиски канал ексклузивно ќе ги […]