Т.К

17/01/2015

Навивачите очекуваат убедлив триумф

Во пресрет на мечот од второто коло со селекцијата на Иран, македонските ракометни фанови на анкетата поставена на веб страната на www.makrakomet.com го дадоа своето мислење. […]
17/01/2015

Селекторот на Иран верува во својот тим

По поразот од Босна и Херцеговина во првото коло од светскиот шампионат, селекторот на репрезентацијата на Иран, Словенецот Борут Мачек, изјави дека грешките во второто полувреме […]
17/01/2015

Второ коло: Македонија – Иран

По сигурниот настап и убедливиот триумф над Тунис, денес репрезентацијата на Македонија го игра мечот од второто коло на СП. Противник е репрезентацијата на Иран. Дебитантот […]
17/01/2015

СП Катар 2015: Ден 3 – Распоред на мечеви

Трет ден на СП во Катар, По вчерашниот ден исполнет со 11 мечеви, од денеска па се до крај на првата фаза, мечевите ќе ги играат […]
16/01/2015

СП во Катар 2015: Ден 2 – Резултати

Заврши вториот натпреварувачки ден, на кој се одиграа 11 натпревари. Ден кој го донесе и првото големо изненадување. Една од најсилните европски и светски репрезентации, и […]
16/01/2015

Силно стартуваше Македонија на СП во Катар

Како што посакувавме, македонската ракометна репрезентација со победа го стартуваше својот настап на СП во Катар. И тоа каква победа. Разновидно, искусно, но пред се квалитетно […]