Т.К

18/02/2017

Голем триумф на Вардар во Унгарија

Вардар сигурно чекори кон првото место во својата група во Лигата на шампиони. Во тежок и до крај неизвесен дуел, Вардар денес успеа да го совлада […]
12/02/2017

ЖРК Вардар е во четвртфинале на ЛШ

Со извонредно одиграно прво полувреме и очаен втор дел, во неизвесен натпревар Вардар стигна до нова победа во Лигата на шампиони и теоретски го обезбеди пласманот […]
12/02/2017

Познат составот на Металург

Познати се составите на Металург и Чеховски Медведи за нивниот последен дуел сезонава во Лигата на шампиони. Мечот се игра во 17:30ч., а ќе го судат […]
12/02/2017

Металург во дуел за 3-то место во ЛШ

Екипата на Металург денес ќе го одигра последниот натпревар од Лигата на шампиони. Во дуел со рускиот првак Чеховски Медведи, Металург ќе се обиде да дојде […]
12/02/2017

ЖРК Вардар оди на триумф во Германија

Екипата на ЖРК Вардар денес го игра натпреварот од 7-то коло во Лигата на шампиони. Противник е германскиот првак, Турингер. Турингер во моментов е на 5-то […]
11/02/2017

Триумф на Вардар за прво место во групата Б во ЛШ

Со лесен триумф, екипата на Вардар ги продолжи настапите во групата Б од Лигата на Шампиони. Конечни 25-20 во меч во кој победата на Вардар во ниту […]