Т.К

19/01/2015

Нова, трета по ред, победа за Македонија

Трет меч и трета победа за Македонија на Светското ракометно прванство во Катар. Овој пат, пред квалитетната македонска репрезентација, падна солидната селекција на Босна и Херцеговина. […]
19/01/2015

Фановите предвидуваат победа за Македонија, во неизвесен дуел

На 5-от натпреварувачки ден на СП во Катар, Македонија го игра мечот од третото коло. По двете сигурни победи, денес не очекува дуел со Босна и […]
19/01/2015

Трето коло: Македонија – Босна и Херцеговина

Репрезентацијата на Босна и Херцеговина е третиот противник на македонската ракометна репрезентација на светското првенство во Катар. Уште еден дебитант на светските шампионати, кој постигна историски […]
18/01/2015

Марковиќ верува дека Босна може да ја совлада Македонија

Денес е слободен ден за македонската ракометна репрезентација, како и за сите екипи од Група Б на Светскиот шампионат во Катар. Два меча, две победи за […]
18/01/2015

Играчите на Босна веруваат во успех против Македонија

И покрај поразот од репрезентацијата на Австрија, кој ги става Босанците во непријатна ситуација пред продолжението на првенството, ракометарите на Босна и Херцеговина силно веруваат во […]
17/01/2015

СП Катар 2015: Ден 3 – Резултати

Трет натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден кој ќе го запомниме пред се по втората победа на Македонија на овој шампионат. Триумф од […]