Т.К

21/01/2015

Бaлкaнскa рaкoметнa биткa

Во дерби дуелот од 4-то коло во групата Б, ќе се сретнат Македонија и Хрватска. Двете репрезентации непоразени влегуваат во овој дуел. Меч кој најверојатно ќе […]
21/01/2015

Состојбата на Прибак многу подобра, но се уште неизвесен за натпреварот против Хрватска

Откако во текот на вчерашниот ден, македонскиот ракометен репрезентативец Немања Прибак доби труење од храна, денешните информации од Доха се многу попозитивни за репрезентацијата и стручниот […]
21/01/2015

Штефан Кречмар: Лазаров е најдобар на свет

Прославениот германски ракометар, и едно од најдобрите светски крила во историјата на овој спорт, Стефан Кречмар, го даде своето мислење за македонската ракометна репрезентација. „Го гледав […]
20/01/2015

Голужа: Со цврста одбрана и течен напад до триумф над Македонија

Хрватите одморени ќе ја дочекаат македонската ракометна репрезентација во дербито од групата Б, кое ќе се одигра во среда од 17:00 часот. Како што планираше селекторот […]
20/01/2015

СП Катар 2015: Ден 6 – Распоред на натпревари

Денес, на програмата се натпреварите од групите Ц и Д. Дерби дуелите се во групата Д, каде се среќаваат Полска – Русија и Данска – Германија. […]
19/01/2015

СП Катар 2015: Ден 5 – Резултати и табела

Заврши и петтиот натпреварувачки ден на светското ракометно првенство во Катар. Ден кој ни донесе уште една, трета по ред радост. Македонија и во третиот меч […]