Т.К

30/01/2015

Слаб Вардар за нов пораз во ЛШ

Ако љубителите на женскиот ракомет во Македонија сметаа дека Вардар не може да биде послаб од есенскиот дел, се излажаа. Нов пораз на ЖРК Вардар во […]
25/01/2015

Манасков: Можеме во четвртфинале

На ова првенство Дејан Манасков покажа дека созреал како играч и е еден од најдобрите поединци во досегашниот тек на шампионатот. На осминафиналниот дуел со Словенија, […]
25/01/2015

Литванци го судат мечот Македонија – Словенија

ИХФ ги делегираше судиит за дуелот меѓу Македонија и Словенија. Правдата ќе ја делат судиите од Литванија, Миндаугас Гателис и Ваидас Мазејка. Ова ќе биде втор […]
25/01/2015

Мојсовски: Да не дозволиме „брканица“ на теренот

Еден од клучните македонски ракометари во изминативе 10 години секако е Наумче Мојсовски. Искусниот ракометар, сепак допрва треба да има вистински блесок на овој шампионат. Можеби […]
25/01/2015

СП Катар 2015: Ден 11 – Распоред на мечеви

Почнува елиминациската фаза на СП во Катар. Денес на програмата се првите четири осмина-финални дуели. Македонската јавност е насочена кон мечот Македонија – Словенија, кој воедно […]
25/01/2015

Одиме на победа!

На СП во Катар, денес за почнува елиминациската фаза – започнуваат 1/8 финалните дуели. Велат ова е вистинскиот почеток на првенството. Така е и за Македонија, […]