Т.К

15/02/2015

Очекуван пораз на Металург од моќниот Кил

Очекуван пораз на Металург во мечот од 9-то коло коло од лигата на шампионите. Конечни 35-16 од моќната екипа на Кил. Тешко е да се направи анализа […]
15/02/2015

Младиот Металург на мегдан со страшниот Кил

Ако некој пред 6 месеци требаше да го прогнозира составот на Металург за денешната средба со Кил, сигурно немаше да погоди повеќе од двајца ракометари, кои […]
15/02/2015

Лоша игра и тежок пораз на ЖРК Вардар

Очајна игра и целосно заслужен пораз на ЖРК Вардар на гостувањето во Волгоград од екипата на Динамо Синара. Без концепт, без идеја. Апсолутно ништо не покажа […]
08/02/2015

Манасков продолжува во бундес лигата

Репрезентативното лево крило, доскорешниот играч на Металург, Дејан Манасков кариерата ќе ја продолжи во бундес лигата. По Миркуловски, и Мансков обезбеди ангажман во најсилната светска лига. […]
08/02/2015

ЖРК Вардар се врати на победничките патеки

Екипата на ЖРК Вардар викендов конечно одигра натпревар како што се очекува од претендент за учество на завршниот турнир, па и освојувач на шампионскиот пехар. Убедлив […]
30/01/2015

Слаб Вардар за нов пораз во ЛШ

Ако љубителите на женскиот ракомет во Македонија сметаа дека Вардар не може да биде послаб од есенскиот дел, се излажаа. Нов пораз на ЖРК Вардар во […]