Т.К

25/03/2015

СЕХА лига – Фајнал 4

Веспрем арената во Унгарија од денес, 25.03, па се до недела 29.03.2015, ќе биде домаќин на најдобрите екипи во годинешното издание на СЕХА лигата. За прв […]
24/03/2015

Анализа: Колку е силен Киелце?

Желбите се остварија. Киелце е противник на Вардар во четвртфиналето од Лигата на Шампиони. Полскиот првак е последната пречка до историски успех на македонскиот клупски ракомет […]
24/03/2015

Време е да му се насмевне среќата на Вардар

Со спектакуларниот триумф над Висла Плок, ракометарите на Вардар втора сезона едно по друго се пласираа во четвртфиналналето на ракометната Лига на шампиони. Втора сезона по […]
21/03/2015

Вардар е меѓу најдобрите 8 во Европа!!!

Ракометарите на РК Вардар покажаа дека мечот пред 7 дена во Полска беше само еден лош ден. И ќе беше вистинска спортска неправда, во ваква сезона, […]
14/03/2015

На победа – за силна порака до идниот противник

Македонските ракометни шампионки, екипата на ЖРК Вардар денеска игра исклучително важен натпревар во последното коло од групната фаза во Лигата на Шампиони. Откако со победата во […]
10/03/2015

Нoв пoчетoк или тaжен крaј зa Метaлург?

И додека навивачите на Вардар, во Скопје и ширум Македонија, полека ги зафаќа еуфорија пред дуелите со Висла Плок, во 1/8 финалето на ЛШ, на другиот […]