Т.К

19/09/2015

Долгиот пат до Ф4 почнува од Монпеље

За прв пат на натпреварите во Лигата на Шампионите, Вардар во (по)голем дел од мечевите ќе влегува како фаворит. Не само на домашен, туку и на […]
18/09/2015

Металург брка изненадување во Украина

Екипата на Металург, прва од двете ракометни македонски екипи ги отвара овогодинешните настапи во Лигата на шампионите. Во сабота, металурзите во дуелот со екипата на Мотор Запорожје, […]
17/09/2015

Вардар е „печен“ за Ф4

Со мечот помеѓу Кристијанштад и Колдинг, започна овогодинешната Лига на Шампиони. Сезона, која во европски рамки може да биде забележана како историска заради целосно изменетиот концепт […]
29/07/2015

Мраковчиќ нов среден бек на Металург

Младиот хрватски ракометар, Лука Мраковчиќ е новото засилување за Металург, објави клубот на својата веб страна. 20-годишниот централен бек е досегашен играч на хрватски Замет, Уште […]
29/07/2015

Борјан Маџовски: Доаѓам во ракометен град

  Доскорешниот играч на Металург, капитенот на македонската репрезентација на играчи од 1994-то годиште, Борјан Маџовски, својата кариера ќе ја продолжи во ракометниот клуб Пелистер од […]
24/06/2015

Вардар со најуспешна сезона досега

Штотуку завршената натпреварувачка сезона за ракометниот клуб Вардар е една од најуспешните до сега. Шампионска титула во домашното првенство, трофеј во Куп на Македонија, 1/4 финале […]