Т.К

20/09/2015

Со Лацковиќ, без Горбок на Монпеље

Тренерот на РК Вардар го одреди составот на Вардар за првото коло во Лигата на шампионите, против екипата на Монпеље. Во тимот, откако поголемиот дел од минатата […]
20/09/2015

Фановите очекуваат Вардар да реди само успеси

Резултатите од анкетата која во изминативе 7 дена беше поставена на веб страната на МакРакомет, покажуваат дека ракометните фанови го препознаваат квалитетот со кој поседува Вардар […]
19/09/2015

Пораз на стартот за Металург

Со пораз од 6 голови разлика, 30-24, екипата на Металург ги започна натпреварите во овогодинешната Лига на шампиони. Екипата на Мотор ја оправда улогата на фаворит […]
19/09/2015

Червар бара борбеност во текот на 60 минути

Искусниот тренер на Металург, Хрватот Лино Червар е свесен за силината на својот денешен противник, но смета дека Металург е со реални шанси со триумф да […]
19/09/2015

Со млада екипа Металург го напаќа Мотор

Тренерот на Металург, Лино Червар, го објави составот со кој македонската екипа ќе му се спротистави на украинскиот првак во првото коло од Лигата на шампиони. […]
19/09/2015

Фановите со умерени очекувања од Металург

Секогаш објективните ракометни фанови од Македонија сметаат дека екипата на Металург ќе се пласира во горниот дел од табелата, но не се убедени дека тоа ќе […]