Т.К

05/01/2018

Ако денот по утрото се познава, ова ќе биде одлично ЕП за Македонија!

Сигурна победа на Македонија на пријателскиот меч со Србија од 29-32. Добра игра и одличен резултат се главните карактеристики на овој натпревар. По изедначеното прво полувреме, […]
03/01/2018

Македонија пред вториот чекор, кон остварување на главната цел!

Ниту постои, а во блиска иднина веројатно нема ни да постои македонски национален тим кој на Eвропско првенство (ќе) го испраќаме со очекувања за медал. Освен […]
10/05/2017

Добар ждреб за Македонија за СП во Алжир

Македонската репрезентација на играчи до 21 година ги доби противниците за Светското првенство. На прв поглед се чини дека нашите ракометари добија група во која можат […]
22/04/2017

Фленсбург – eкипа за почит!

Последната пречка на Вардар до пласманот на Фајнал 4 турнирот е екипата на Фленсбург. Ако се погледнат резултатите и генерално настапите на оваа екипа сезонава, како […]
22/04/2017

Клучот на успехот за Вардар: Штербик и тимската игра!

Анализирајќи ја играта на Вардар во текот на сезонава, се чини дека клучот на успехот се состои во две работи – Штербик и тимската игра. Од […]
22/04/2017

Вардар на чекор до остварување на сонот!

Ракометарите на Вардар денеска го играат првиот од двата најбитни меча сезонава. Од 17:30 Вардар му гостува на Фленсбург, во обид да оствари добар резултат и […]