Т.К

27/09/2015

Горбок назад во составот, за Лазаров и Ангелов повторно нема место

Тренерот на Вардар, Раул Гонзалез го објави составот на екипата на Вардар за второто коло од Лигата на шампионите. Во споредба со составот од мечот со […]
26/09/2015

Триумф за самодоверба на младите Металурзи

Со сигурна и константна игра во текот на сите 60 минути, екипата на Металург ја забележа првата победа во ЛШ. Совладан е швајцарскиот шампион Кадетен Шафхаузен […]
25/09/2015

За Металург, победа е единствената опција

По стартниот, (не)очекуван пораз од Мотор Запорожје во првото коло на Лигата на Шампионите, ракометарите на Металург викендов имаат шанса да ги освојат првите бодови. Противник […]
22/09/2015

Вардар делува застрашувачки!

Со нетрпение го очекувавме првиот меч на Вардар во овогодинешната сезона. Сезона во која сите искрени љубители на ракометот во Македонија, посакуваат да го видат македонскиот […]
21/09/2015

Минутажата на репрезентативците – грижа за Обрван

Можеби е рано, се наоѓаме на самиот почеток на сезоната, но ние во МакРакомет, уште сега будно ќе ги следиме настапите на нашите актуелни и потенцијални […]
21/09/2015

Многу работа за Червар и екипата

Конечно имавме можност да го видиме Металург на официјален натпревар. Металург, со играчи кои голем дел од македонската јавност прв пат ги гледа, но со тренер […]