Т.К

02/10/2015

Може ли Металург до нов триумф во ЛШ?

Младиот тим на Металург во сабота оди на третата врзана победа во рок од 7 дена, по триумфите над Кадетен Шафхаузен во ЛШ и во дербито […]
29/09/2015

СЕХА Лига: Вардар – Татран

Нема одмор за македонскиот ракометен шампион. Откако во неделата го одигра мечот од второто коло во Лигата на шампионите, веќе денес, Вардар ќе го игра мечот […]
28/09/2015

Вардар гази сигурно кон врвот на групата Б

Македонскиот шампион Вардар, со секој одигран натпревар, се посериозно ја истакнува својата кандидатура за пласман на завршниот турнир на овогодинешната Лига на шампиони. Рака на срце, […]
28/09/2015

Заслужена радост на „плаво-белите“

Рaдoстa нa лицaтa нa млaдите метaлурзи нa крaјoт oд мечoт сo Шaфхaузен, пoкaжa кoлку им беше битен oвoј меч. Не сaмo штo сo oвие двa бoдa, […]
27/09/2015

Победа и два нови бода за Вардар

Втор меч и втора победа на Вардар во овогодинешното издание во Лигата на шампионите. Во фер и коректен меч, Вардар сепак беше поквалитетен противник и сосема заслужено […]
27/09/2015

Играчите на Вардар повикуваат на претпазливост

Во пресрет на дуелот со Пик Сегед, играчите на Вардар потенцираат дека се работи за силен противник и повикуваат на концентрација и игра на највисоко ниво […]