Т.К

25/10/2015

Нов минимален пораз на Металург

Нов, трет по ред пораз за екипата мна Металург во Лигата на шампиони. И повторно во натпревар на нерви, Металург не успеа да биде подобар, или […]
23/10/2015

Баја Маре мора да падне во Скопје!

Во исклучително изедначената по квалитет група Д од Лигата на шампиони, за пласман на едно од првите две места задолжителни се победите на домашен терен. Особено, […]
22/10/2015

Вардар – Киелце, меч за ракометните гурмани

Без никаква намера да се потценат екипите од типот на Пик Сегед и Рајн-Некар Левен, сепак уште при ждрепката за овогодинешната Лига на шампиони, јасно беше […]
22/10/2015

Ракометна Македонија очекува победнички викенд

По три порази на нашите екипи во Лигата на шампиони во минатото коло, викендов не очекуваат нови возбудувања. Три нови настапи, на кои ракометните фанови очекуваат […]
22/10/2015

Мечот со Киелце – патоказ за понатаму

По првите 5 кола во Лигата на шампиони во машка конкуренција, јасно е дека ова натпреварување е најизедначено и најнеизвесно до сега. Ако до минатата сезона […]
22/10/2015

Победа над Хипо, императив на ЖРК Вардар

Во второто коло од Лигата на шампиони во женска конкуренција, екипата на Вардар гостува кај Хипо, во обид да се освојат првите бодови во групата. Разочарувачката […]