Т.К

21/11/2015

Вардар го сака скалпот на Барселона

Скопје во недела ќе дише за Вардар. Во главниот град доаѓа европскиот првак, ракометниот гигант Барселона. И како ретко кога, Вардар во дуелот не влегува како […]
15/11/2015

Овој ЖРК Вардар е на вистинскиот пат

Конечно натпревар во Лигата на шампионите каков што чекаме 3 години. Конечно меч кој потсетуваше на мечевите во женска конкуренција во периодот пред 10-тина и повеќе […]
14/11/2015

Во неверојатен меч, Барса минимално го совлада Вардар

Како никогаш до сега, Вардар беше блиску до триумф над европскиот првак Барселона. Конечни 31-30, во комплетно изедначен меч, кој можеше да заврши и со победа […]
14/11/2015

Несреќен пораз на Вардар од Ѓер

Во еден од најдобрите мечеви во досегашниот тек од Лигата на шампиони, Вардар не успеа и загуби минимално од големиот противник Ѓер со 28-27. Во трилер […]
13/11/2015

Червар им должи објаснување на навивачите на Металург

Навивачите на Металург оправдано чувствуваат горчина по последниот пораз од екипата на Мотор од Запорожје. Како почна натпреварот, вчера Мотор требаше да биде целосно „размонтиран“ на […]
10/11/2015

Репрезентација – кои дилеми се разрешија, а кои не?!

Заврши неделата на ЕХФ во која репрезентациите можеа да се соберат и практично да ги започнат подготовките за ЕП во Полска, кое ќе се одржи во […]