Т.К

27/11/2015

Македонија на чекор до квалификации за ОИ 2016 во Рио

Македонската репрезентација е на само еден чекор до учество во квалификациите за пласман на ОИ 2016 во Рио де Жанеиро, откако Катар како шампион на Азија […]
24/11/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 10-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Повеќе информации […]
23/11/2015

Феноменалниот Штербик – голман на колото

Речиси како и на сите натпревари одиграни сезонава во Лигата на шампиони, и на дуелот со Барселона Арпад Штербик блескаше на голот. Извонредни 15 одбрани, кои […]
23/11/2015

Дибиров – во топ 5 голови на 8-то коло

Можеби не постигна толку многу голови, како што сме навикнале, но и на мечот со Барселона, Дибиров имаше свои блескави моменти. Еден од тие заслужи да […]
23/11/2015

Причината за поразот, Вардар мора да ја бара кај себе

И по проспиената ноќ, чуството е исто – Вардар никогаш не бил поблиску до триумф над Барселона. Сепак, по таа (не)проспиена ноќ, полесно е да се […]
22/11/2015

Битка на дивовите за прво место во групата

За Вардар, мечот со Барселона не само што со себе носи спортски престиж, туку и е многу значаен за состојбата на табелата. Вардар самоуверено го држеше […]