Т.К

09/01/2016

Важен триумф за ЖРК Вардар

Во тежок, изедначен и рака на срце, не баш квалитетен натпревар, Вардар ја совлада екипата на ЦСМ Букурешт со резултат 22-21. Со силна одбрана во последните […]
06/01/2016

Мојсо со потрес на мозокот

Она што секој селектор го посакува е да се избегнат повреди во подготвителниот периот. Се до вчерашниот дуел со Словенија, Обрван ја имаше таа среќа. За […]
06/01/2016

Се кристализира тимот за Полска

Македонската ракометна јавност може да биде задоволна од резултатите и играта на првите два подготвителни меча за ЕП во Полска. Во Словенија, Одигравме два натпревари кои […]
04/01/2016

Позитив на годината: РК Вардар

Откако минатата сезона Вардар повторно за влакно не се пласираше на Фајнал 4 тунирот, раководството на клубот и новата сезона ја стартуваше амбициозно, повторно наметнувајќи ја […]
03/01/2016

Кам-бек на годината: РК Металург

На крајот од минатата сезона, македонската јавност практично го „погреба“ тимот на Металург. Екипата ја напуштија повеќе од 16 играчи, и беше тешко за верување дека […]
06/12/2015

Пораз за крај

Металург не успеа со победа да ги заврши овогодинешните настапи во Лигата на шампиони. За крај, пораз од норвешкиот првак Елверум со 29-23. Металург немаше шанса […]