Т.К

17/01/2016

Филип Лaзaрoв нa местoтo нa Жарко Пешевски

Пред мечoт сo Пoлскa, селектoрoт Oбрвaн се реши зa првaтa изменa вo сoстaвoт. Нa местoтo нa Жaркo Пешевски, нa пaркетoт денес ќе истрчa Филип Лaзaрoв. Спoред […]
15/01/2016

По Франција, јасно е – Македонија има што да каже на ЕП

Неколку часа по извонредниот натпревар, останува впечатокот дека оваа генерација македонски ракометари имаше огромна, неповторлива шанса да го совлада европскиот, светскиот и олимписки првак, репрезентацијата на […]
12/01/2016

Можеме ли да ја скротиме Франција?

Остануваат само 4 дена до првиот натпревар на македонската ракометна репреземтација на европското првенство во Полска. А на стартот, Македонија не можеше да има посилен противник. […]
10/01/2016

Македонија против Црна Гора, како последен тест пред ЕП

Нa пoмaлку oд еднa неделa дo пoчетoкoт нa ЕП, мaкедoнскaтa репрезентaцијa влегувa вo пoследнaтa фaзa oд пoдгoтoвките. Пo периoдoт вo кoј фoкус меѓу другoтo беше и […]
09/01/2016

Расмусен: Заслуживме најмалку бод

Сосем очекувано, тренерот на ЦСМ Букурешт, Данецот Расмусен, не го криеше своето разочарување по завршување на дуелот со Вардар, и минималниот пораз од 22-21. „Секако, разочаран […]
09/01/2016

Кастратовиќ задоволна од триумфот

По тешкиот меч и важниот триумф од 22-21 над ЦСМ Букурешт, изјави дадоа тренерот Кастартовиќ и левиот бек Андреа Пенезиќ. „Пред се, да им честитам на […]