Т.К

17/07/2016

Најавите се реализираа – Дрогришки го засили Металург

Најавите на Лино Червар и раководството на Металург дека годинава тимот, како никогаш досега речиси целосно ќе се потпре на македонски ракометари, продолжуваат да се остваруваат. […]
19/06/2016

Червар, сега ти си на потег!

Со баражот Македонија – Чешка, и дефинитивно дојде крајот на една одлична генерација на македонскиот ракомет. Точно, во репрезентацијата и понатаму, барем во најблиската иднина, ќе […]
11/06/2016

Незгоден пораз од Чешка

Тежок и непријатен пораз доживеа машката ракометна репрезентација на македонија во првиот меч од бараж дуелот за пласман на СП во Франција. Домаќинот Чешка оствари убедлива […]
05/05/2016

Уште еднa (не)успешнa сезoнa зa Вaрдaр

Вардар, а со тоа Македонија и сезонава остана без толку посакуваното учество на Фајнал 4 турнирот во Келн. Уште еднаш се водиме по онаа изрека „толку […]
30/04/2016

Вардар не успеа да дојде до Фајнал 4

И трета сезона по ред – толку блиску, а толку далеку. Вардар одигра на ниво во Унгарија. Целосно рамноправно, а во голем дел од мечот и […]
29/04/2016

Вардар ќе брка чудо во Веспрем!

Ѓаволски тешка задача ќе имаат ракометарите на Вардар да ја остварат високо зацртаната цел од почетокот на сезоната – пласман на Фајнал 4 турнирот во Келн. […]