Т.К

10/05/2017
mladinska-rakometna-reprezentacija

Добар ждреб за Македонија за СП во Алжир

Македонската репрезентација на играчи до 21 година ги доби противниците за Светското првенство. На прв поглед се чини дека нашите ракометари добија група во која можат […]
22/04/2017
vranjesh-flensburg

Фленсбург – eкипа за почит!

Последната пречка на Вардар до пласманот на Фајнал 4 турнирот е екипата на Фленсбург. Ако се погледнат резултатите и генерално настапите на оваа екипа сезонава, како […]
22/04/2017
luka-cinric-rk-vardar

Клучот на успехот за Вардар: Штербик и тимската игра!

Анализирајќи ја играта на Вардар во текот на сезонава, се чини дека клучот на успехот се состои во две работи – Штербик и тимската игра. Од […]
22/04/2017
rk-vardar-kaneljas

Вардар на чекор до остварување на сонот!

Ракометарите на Вардар денеска го играат првиот од двата најбитни меча сезонава. Од 17:30 Вардар му гостува на Фленсбург, во обид да оствари добар резултат и […]
18/02/2017
timur_dibirov

Голем триумф на Вардар во Унгарија

Вардар сигурно чекори кон првото место во својата група во Лигата на шампиони. Во тежок и до крај неизвесен дуел, Вардар денес успеа да го совлада […]
12/02/2017
andrea_lekik

ЖРК Вардар е во четвртфинале на ЛШ

Со извонредно одиграно прво полувреме и очаен втор дел, во неизвесен натпревар Вардар стигна до нова победа во Лигата на шампиони и теоретски го обезбеди пласманот […]