Ј.Г

15/01/2018

Црна Гора со “џокер” против ракометарите на Раул Гонзалес

Во целокупната ракометна историја на нашата селекција, вечер од 20:30 за прв пат се соочуваме со репрезентацијата на Црна Гора. Ова е четврто по ред Европско […]
15/01/2018

Еуфорија во Загреб, ракометна Македонија ужива!

Деновиве се вистински празник за љубителите на добриот ракомет. Социјалните мрежи се преплавени од црвено – жолти срциња кои ги симболизираат националните бои на нашата репрезентација. […]