С.П

03/01/2016

Разочарување на годината: РК Струмица

27 Мај 2015 година Почнуваме од датумот кога ракометарите на тогашен Зомимак-М извојуваа голема победа против Металург со 21:20, со која струмичани им се реваншираа на […]
03/01/2016

Влатко Митков е најдобар десен бек на полусезоната во Австрија

Македонскиот репрезентативец, Влатко Митков е во одлична форма оваа сезона. Одигра многу одлични натпревари оваа полусезона во Медикал Кремс, со што заслужено неговата екипа се најде […]
01/01/2016

Ѓорѓиевска и Бајрамовска најдобри мак-ракометарки за 2015 година

Ивана Ѓорѓиевска (ЖРК Прилеп) и Мирјета Бајрамовска (Крим) се најдобри ракометарки кои играат во странство и Македонија за изминатата 2015 година. Од вкупно 2335 љубители на […]
01/01/2016

Мак-идеален тим за ракометната 2015 година

Со почетокот на новата 2016 година, заврши и гласањето за мак-идеалниот тим на ракометната 2015 година. Тимот на МакРакомет ви ја честита Новата година и Божиќните […]
27/12/2015

Лука Мраковчиќ меѓу најдобрите дебитанти во ЛШ

Средниот бек на РК Металург, Лука Мраковчиќ се најде меѓу 10-то најдобри дебитанти оваа сезона во Лигата на шампионите. Младиот и талентираниот хрват прикажа одлични игри […]
23/12/2015

(Фото) Вардарки на новиот календар на „Пелистерка“

Ракометарките на Вардар се најдоа на страниците на новиот календар на „Пелистерка“ за 2016 година. Темата на годинашниот календар ги спојува водата, спортот и модата, а […]