С.П

17/01/2016

Ристовски: Требаше да го добиеме овој меч

Додека сеуште се освестиме, што пропуштивме на вечерашниот натпревар против домаќинот Полска, голманот Борко Ристовки во својата изјава по натпреварот истакна дека требало да го добиеме […]
17/01/2016

Полска со респект: Македонија не е само Лазаров

Полските репрезентативци со голем респект гледаат на нашата репрезентација во пресрет вечерашниот натпревар од 20:30 часот, во Таурон арената во Краков. Пред некој ден голманот на […]
17/01/2016

Обрван: Максимално на терен, за победа над домаќинот

Вечерва македонската репрезентација ќе игра против домаќинот на ЕП, репрезентацијата на Полска. Натпревар во кој се очекува цврста игра во одбрана и голема неизвесност до самиот […]
17/01/2016

Вардар Јуниор ќе игра четвртфинале во Челинџ-купот

Ракометарките на Вардар Јуниор ќе играат четвртфинале во Челинџ-купот, откако денес повторно ја совладаа екипата на Минаква Војводина со 31:27 во СЦ „Јане Сандански“. Со што […]
17/01/2016

Вардарки недораснати за Будуќност

Ракометарките на ЖРК Вардар доживеаја убедлив пораз (31-19) од Будуќност во второто коло од главната фаза во Лигата на шампионките. Натпревар во кој уште на самиот […]
17/01/2016

Кликовац: Ќе биде тежок меч, одбраната ќе го реши натпреварот

Во пресрет на денешниот натпревар на ЖРК Вардар против фаворизираниот Будуќност, црногорската ракометарка Андреа Кликовац очекува цврст меч со силна одбрана, каде на црстата одбрана на […]