С.П

14/04/2016

Младинците против Данска, Норвешка и Холандија

Македонската младинска ракометна репрезентација вчера ги дозна противниците во групата за Европското првенство во Данска кое ќе се игра меѓу 28-ми Јули и 7-ми Август годинава. […]
12/04/2016

РК Охрид, РК Прилеп и РК Тинекс Пролет со поддршка за Мукаетов!

Ракометните клубови РК Охрид, РК Прилеп и РК Тинекс Пролет преку соопштение до јавноста ја искажаа отворено поддршката на претседателот на РФМ, Живко Мукаетов. По неговата […]
12/04/2016

Дaрко Стојковски e играч на неделата (28.03.2016 – 03.04.2016)

Ракометарот на РК Металург 2, Дaрко Стојковски на последниот натпревар од првата фаза од ВИП Супер лигата, против екипата на Работнички, прикажа одлична игра каде беше […]
11/04/2016

Ања Алтхаус во Топ 5 погодоци

Ракометарките на Вардар иако доживеаја пораз од Ларвик од 28:26, трета година по ред ќе играат на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Германката Ања Алтхаус […]
11/04/2016

(Видео) Амандин Лејно во Топ 5 одбрани

ЖРК Вардар успеа да се пласира на фајнал-фор натпреварите од Лигата на шампионките и покрај вчерашната загуба на гостувањето кај Ларвик. Натпревар во кој повторно блескаше […]
11/04/2016

Во среда јуниорите ќе ги добијат своите противници

Јуниорите како што добро знаеме во квалификацискиот турнир што се одржа пред некој ден, се пласираа на Европското првенство во Данска. Денес ЕХФ ги одреди четирите […]