С.П

17/01/2016

Ивица Обрван: Заслуживме бод!

По болниот пораз од домаќинот Полска, видно разочаран беше и селектор на македонската репрезентација, Ивица Обрван кој изјави дека со оглед на целата наша игра заслуживме […]
17/01/2016

(Видео) Прибак сам против целата полска одбрана

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак одигра уште еден одличен натревар. Натпревар во кој за жал нашата репрезентација го загуби во егал завршница, против домаќинот Полска со 24:23. […]
17/01/2016

Ристовски: Требаше да го добиеме овој меч

Додека сеуште се освестиме, што пропуштивме на вечерашниот натпревар против домаќинот Полска, голманот Борко Ристовки во својата изјава по натпреварот истакна дека требало да го добиеме […]
17/01/2016

Полска со респект: Македонија не е само Лазаров

Полските репрезентативци со голем респект гледаат на нашата репрезентација во пресрет вечерашниот натпревар од 20:30 часот, во Таурон арената во Краков. Пред некој ден голманот на […]
17/01/2016

Обрван: Максимално на терен, за победа над домаќинот

Вечерва македонската репрезентација ќе игра против домаќинот на ЕП, репрезентацијата на Полска. Натпревар во кој се очекува цврста игра во одбрана и голема неизвесност до самиот […]
17/01/2016

Вардар Јуниор ќе игра четвртфинале во Челинџ-купот

Ракометарките на Вардар Јуниор ќе играат четвртфинале во Челинџ-купот, откако денес повторно ја совладаа екипата на Минаква Војводина со 31:27 во СЦ „Јане Сандански“. Со што […]