С.П

04/05/2016

Георгиевски го понесе признанието за најдобар играч на Тулуз

Македонскиот репрезентативец, Гоце Георгиевски го понесе признанието за најдобар играч на Тулуз во минатиот месец. Георгиевски одигра одлични партии во месец април, со што заслужено беше […]
02/05/2016

Митревски со Бенфика се пласира во финалето на Челинџ купот

Македонскиот репрезентативец, Никола Mитревски ќе игра во финалето на Челинџ купот. Митревски со својот клуб Бенфика, пласманот во завршницата го обезбеди со двете победи во полуфиналето […]
02/05/2016

Душебаев и Шишкарев во Топ 5 погодоци

Повторно, како и претходната недела, двајца ракометари на РК Вардар се најдоа во Топ 5 погодоци во Лигата на шампионите. Во последниот натпревар годинава, Шишкарев и […]
01/05/2016

Гонзалес и Стоилов едногласни: 1/4 финалето го загубивме во Скопје

Вчера ракометарите на Вардар и покрај тоа што одиграа квалитетен и храбар натпревар, не успеаја да се пласираат на Ф4 во Келн. Вардарци одиграа нерешено 30:30 […]
30/04/2016

Стоилов: Одиме на победа во Унгарија!

Денес ракометарите на РК Вардар гостуваат во Унгарија, кај европскиот вице-шампион Веспрем во рамките од реванш натпреварот од 1/4 финалето во Лигата на шампионите. Пикерот на […]
29/04/2016

Циндриќ: Никој не победил кај Веспрем, но за сѐ постои првпат!

Во пресрет на утрешниот клучен натпревар за ракометарите на РК Вардар против вицешампионот Веспрем, Лука Циндриќ изјави дека причина за поразот во Скопје беа промашените зицери […]