С.П

17/01/2016

Вардар Јуниор ќе игра четвртфинале во Челинџ-купот

Ракометарките на Вардар Јуниор ќе играат четвртфинале во Челинџ-купот, откако денес повторно ја совладаа екипата на Минаква Војводина со 31:27 во СЦ „Јане Сандански“. Со што […]
17/01/2016

Вардарки недораснати за Будуќност

Ракометарките на ЖРК Вардар доживеаја убедлив пораз (31-19) од Будуќност во второто коло од главната фаза во Лигата на шампионките. Натпревар во кој уште на самиот […]
17/01/2016

Кликовац: Ќе биде тежок меч, одбраната ќе го реши натпреварот

Во пресрет на денешниот натпревар на ЖРК Вардар против фаворизираниот Будуќност, црногорската ракометарка Андреа Кликовац очекува цврст меч со силна одбрана, каде на црстата одбрана на […]
17/01/2016

Познат составот на ЖРК Вардар за дуелот со Будуќност

Денес од 16:00 часот ракометарките на ЖРК Вардар ќе играат против Будуќност, во рамкитe oд втoрoтo кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ. Ви ги претставуваме составите […]
17/01/2016

Кастратовиќ: Будуќност е фаворит, но ние одиме на победа

Рaкoметaрките нa Вaрдaр денес сo пoчетoк вo 16:00 чaсoт гo игрaaт мечoт oд втoрoтo кoлo oд глaвнaтa фaзa вo ЛШ, прoтив еврoпскиoт првaк Будуќнoст. Индира Кастратовиќ […]
17/01/2016

Нашите репрезентативци одговараат на твитер прашања

Спортскиот новинар од ЕП Полска, Том О’Бранагејн повторно со интересно видео. Откако вчера објави на твитер дека можат сите љубители на ракометот да постават прашања, на […]