С.П

08/05/2016

Металург убедливо против Макс Струмица

Во рамките на 5-то коло на ракометниот плејоф, во Автокоманда гостуваше екипата на Струмица, големиот должник на Металург од минатото првенство. Натпревар во кој ракометарите на […]
08/05/2016

ЖРК Вардар трета година по ред трети во Европа

Ракометарките на ЖРК Вардар трета година по ред го освојува третото место на фајналфор турнирот во Лигата на шампионите, откако македонскиот првак попладнево триумфираше во „малото […]
05/05/2016

(Видео) Одличните одбрани на младиот Мартин Томовски

На вчерашниот натпревар помеѓу екипите на Вардар и Металург, младиот талентиран голман на Металург, Мартин Томовски заблеска во второто полувреме. Томовски ја искористи шансата која му […]
04/05/2016

Вардар очекувано славеше над Металург

Ракометарите на Вардар очекувано славеа над Металург со резултат 26:22 (14:11), во рамките од заостанатитот натпревар од 3-то коло во плејофот. Во натпревар пред околу 1000 […]
04/05/2016

Некогаш дерби, сега само обичен натпревар

Денес ќе се одигра “дербито“ помеѓу екипите на Вардар и Металург, одложениот натпревар од 3-то коло во плејофот од македонското ракометно првенство. Натпревар кој за жал […]
04/05/2016

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од плејофот

Денес РФМ објави видео со најинтересни моменти од 3-то и 4-то коло од плејофот, уживајте! Превземено од www.macedoniahandball.com.mk