С.П

13/03/2017

(Видео) Бомбата на Дијана Илина во Топ 5 погодоци во ЛШ

Во саботата ракометарките на ЖРК Вардар се вратија на победничките патеки, откако убедливо славеа над германскиот шампион Турингер со 36:26. Победа со која „црвено-црните“ го задржаа […]
13/03/2017

Амандин Лејно повторно во Топ 5 одбрани во ЛШ

ЖРК Вардар во саботата славеше против Турингер со 36:26 и како првопласиран во групата продолжува во нокаут фазата од Лигата на шампионите, каде ќе се сретне […]
13/03/2017

Познати 1/8 финалните двојки во Лигата на шампиони

Синоќа беше комплетирана групната фаза од Лигата на шампионите, по што се познати сите 1/8 финални двојки како и можните 1/4 финални дуели каде што директен […]
13/03/2017

Јованка Радичевиќ меѓу трите ѕвезди на колото во ЛШ

Ракометарката на ЖРК Вардар, Јованка Радичевиќ се најде меѓу трите ѕвезди на колото во Лигата на шампионите, благодарејќи на одличниот настап што го имаше на натпреварот […]
13/03/2017

Лино Червар веќе не е селектор на Македонија

Ракометната федерација на Македонија (РФМ) вчера вечерта преку соопштение го објави крајот на соработката со селекторот Лино Червар, кој ја одбра хрватската селекција, пред македонската. Червар […]
12/03/2017

Вардар го пречекува Кристијанштад

Македонскиот шампион, РК Вардар попладнево го игра последниот натпревар од групната фаза од Лигата на шампионите, против екипата на Кристијанштад. Овој натпревар е без никаква важност […]