С.П

26/05/2016

Дејан Манасков потпиша за Рајн Некар Левен

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е нов ракометар на Рајн Некар Левен, објави попладнево лидерот на табелата во германскиот шампионат. Манасков ги поминал лекарските прегледи во Манхајм, […]
26/05/2016

Червар го објави поширокиот список за баражот со Чешка

Селекторот на Македонската машка ракометна репрезентација, Лино Червар, денеска објави список со 28 ракометари кои ги повика за подготовките за бараж натпреварите за Светското Првенство против […]
25/05/2016

Макс Струмица со победата над РК Охрид, чекор поблиску до Европа

Ракометарите на Макс Струмица вечерва на домашен терен го совладаа Охрид со 28-23, со што со една нога веќе се во Европа. Победа со која се […]
25/05/2016

Вардар ја обезбеди јубилејната 10-та шампионска титула

Екипата на Вардар со победата над Металург во Автокоманда, ја обезбеди јубилејната 10-та шампионска титула во македонското првенство. На уште едно коло до крајот на првенството, […]
24/05/2016

ЖРК Вардар ја одбрани шампионската титула

Како што и се очекуваше, ЖРК Вардар ја продолжи својата доминација во македонскиот женски ракомет, откако денес повторно убедливо славеше над ЖРК Металург во Автокоманда, со […]
24/05/2016

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 7-то коло во плејофот

Денес РФМ го објави видеото со најинтересни моменти од 7-то коло од плејофот, уживајте! Превземено од www.macedoniahandball.com.mk