С.П

23/12/2015

(Видео) Лејно и Суслина во најдобрите 30 одбрани во ЛШ за 2015

Голманките на ЖРК Вардар, Амандин Лејно и Ина Суслина се најдоа во најдобрите 30 одбрани за 2015 година во ЕХФ Лигата на шампионите. Три одбрани се […]
22/12/2015

(Видео) РФМ ги објави најинтересните моменти од 14-то коло

РФМ како и секоја недела од почетокот на сезоната почна да објавува видеа, со најинтересни моменти од секое коло од македонската ВИП Супер лига. Ви го […]
21/12/2015

Топ 5 стрелци во ВИП Супер лигата

Со комплетирањето на 14-то коло викендов во ВИП Суперлигата во машка конкуренција, заврши натпреварувачкиот дел од 2015 година во елитното домашно клупско натпреварување. РФМ излезе со […]
20/12/2015

Вaрдaр мaксимaлнo пoсветенo рaбoти нa сoздaвaње млaди игрaчи

Последната генерација младинци и кадети конечно се пласираа на ЕП. – Дали е тоа само случајност или плод на добрата работа на клубовите? – Колкав е […]
20/12/2015

ГРК Борец ги задржа бодовите во Велес

Второто изненадување се случи во Велес, каде ракометарите на ГРК Борец издвојуваа голема победа над РК Работнички со 23:20, со што „романтичарите“ се вратија без бодови […]
20/12/2015

Битолчани го запреа РК Охрид

Едно од двете изненадувања ова 14-то коло беше во Битола, каде ракометарите на РК Пелистер издвојуваа голема победа (30:26) над фаворизираниот РК Охрид, со што ја […]