С.П

02/07/2016

ЖРК Вардар доби лесна група во ЛШ

Ракометарките на ЖРК Вардар добија најлесна група на хартија, каде во новата сезона во Лигата на шампионите ќе игра против рускиот шампион Астраханочка, унгарскиот вицешампион ФТЦ […]
02/07/2016

РК Вардар во група со шампионот Киелце

Во новата сезона од Лигата на шампионите, Вардар ќе игра во групата Б во која ќе има четири исти противници од лани – актуелниот европски првак […]
02/07/2016

Металург во тешка група!

Металург немаше многу среќа и се падна во групата Ц, која е исклучително тешка и непредвидлива. Во нашата група се екипи кои имаат голема традиција на […]
29/06/2016

Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург

Македонската репрезентативка, Елена Ливриниќ замина од ЖРК Металург и во иднина ќе ги брани боите на романската екипа Данубиус Галаци, со кој потпиша едногодишен договор со […]
29/06/2016

МaкРaкoмет aпликaцијa зa твoјoт Android телефон

Пoлесен пристaп дo инфoрмaции oд мaкедoнскиoт рaкoмет сo нoвaтa Android aпликaцијa МaкРaкoмет! Може да ја симнете на следниот ЛИНК. п.с. iOS апликацијата може да ја симнете […]
28/06/2016

Јовиќ го објави поширокиот список за престојното ЕП во Данска

Селекторот Александар Јовиќ го објави поширокиот списокот од 22 ракометари, со кои ќе ги започне подготовките за престојното ЕП во Данска кое започнува од 28-ми јули, […]