С.П

15/01/2016
kuzmanovski-filip-macedonia

(Видео) Торпедото на Филип Кузмановски

Најмладиот македонски репрезентативец, Филип Кузмановски го имаше своето деби на денешниот натпревар против репрезентацијата на Франција. Го започна натпреварот во првата постава, и со играта во […]
15/01/2016
filip-mirkulovski-macedonia

Миркуловски: Продолжуваме понатаму, не очекуваат нови натпревари!

Македонскиот репрезентативец, Филип Миркуловски жали за испуштената можност за позитивен резултат на денешниот натпревар против фаворизираната Франција. Но, Миркуловски изјави дека поразот е веќе минато, дека […]
15/01/2016
borko_ristovski

Ристовски: Не треба да паднеме психички, одиме понатаму!

На денешниот натпревар против Франција, истотака нашиот голман Борко Ристовски пружи одлична партија на својот гол. Иако прими 30 погодоци, имаше одлични одбрани во вистински моменти […]
15/01/2016
stoilov_qatar

Стоилов: Знам дека пропуштивме голема шанса

Македонската репрезентација одигра феноменални 50 минути, против гигантот Франција. За жал не издржаа до самиот крај, направија 2-3 технички грешки, кои на крај испаднаа дека се […]
15/01/2016
makedonija-lazarov

(Видео) Манасков и Лазаров со добро познатиот двоен цепелин

Македонската ракометна репрезентација на денешниот натпревар против фаворизираната Франција беше рамноправен противник, натпревар во кој покажа карактер и одлична игра. Нешто што ја крена цела публика […]
15/01/2016
nikola-markoski

Никола Маркоски: Секој треба да го даде својот максимум

Денес од 18:00 часот нашата репрезентација ќе го отвори ЕП во Полска против репрезентацијата на Франција. Во пресрет на тој натпревар разговаравме со Никола Маркоски околу […]