С.П

19/09/2016

Преглед на првото коло од ВИП Супер лигата

Викендов се одиграа натпреварите од првото коло од ВИП машката Супер лига, кои уште од самиот почеток ни најавија дека ќе гледаме една одлична и крајно […]
19/09/2016

Победа за самодоверба пред Лигата на шампионите

Ракометарите на Металург во четвртиот натпревар сезонава од СЕХА лигата ја постигнаа првата победа, против Татран Прешов. После прикажаната добра игра на последните три натпревари, конечно […]
18/09/2016

Металург на мегдан со Татран Прешов

Ракометарите на Металург вечерва од 20:30 часот, во СЦ „Борис Трајковски“ ќе го одиграат четвртиот натпревар во СЕХА лигата против словачкиот првак Татран Прешов, кој сезонава […]
17/09/2016

Вардар убедливо против Целје

Вечерва ракометарите на Вардар убедливо славеа против Целје со 29:40, во рамките на СЕХА лигата. Четврта победа во петте натпревари досега, покажува дека Вардар полека но […]
17/09/2016

Вардар на тешко гостување кај Целје

Денес македонскиот ракометен шампион Вардар гостува кај екипата на Целје, во рамките од СЕГА лигата. Гостување во кое не отпатуваа Игор Карачиќ, Страхиња Милиќ и Владо […]
16/09/2016

Битолското дерби им припадна на Пелистер

Покрај добро познатото скопско дерби, оваа сезона добивме ново дерби. И тоа не било каде, туку во ракометна Битола, каде денеска си ги одмерија силите екипите […]